WordPress’in Yeni Sürümü WordPress 4.6 Pepper Piyasaya Çıktı!

WordPress’in Yeni Sürümü WordPress 4.6 Pepper Piyasaya Çıktı!

Son yılların en gözde içerik ve veri yönetim programı WordPress, WordPress 4.6 Pepper adını verdiği yeni sürümü piyasaya çıkarttı. Peki, WordPress 4.6 Pepper güncellemesi ile hangi yenilikler bizi bekliyor? 

Yazılım bilgisi bulunmayan, ancak internet ortamında web sitesi işletmesi yapmak isteyen kullanıcılara bu alanda büyük bir kolaylık sağlayan WordPress içerisinde yüzlerce farklı tema ve eklenti desteği sayesinde günümüzde oldukça popüler. WordPress sayesinde hiç bir yazılım bilgisine sahip olmazsanız bile kolaylıkla bir e-ticaret sitesi ya da blog açabilir, kendinizi internet ortamında tanıtabilirsiniz.

Simdi ise 2016’nın başında adından sıkça bahsettiren ve gelip gelmemesi ile büyük polemik yaratan WordPress'in yeni sürümü WordPress 4.6 Pepper nihayet piyasaya çıktı. Yeni WordPress 4.6 Pepper kullanıcılara açık kaynak kodu kullanımı imkanı sunuyor.

WordPress sisteminde bilindiği üzere web sitesi üzerinde tema değişiklikleri ve yeni eklentiler bir hayli sorunlu ve yavaş şekilde ilerliyordu. Bu soruna bir çözüm bulmak için kolları sıvayan WordPress ekibi tema ve eklenti entegrasyonu üzerinde büyük gelişmelere imza attı. Yapılan yeni güncelleme sayesinde WordPress üzerinden tema değiştirmek ya da yeni bir eklenti açmak için bulunduğunuz sayfayı bile kapatmaya gerek kalmıyor. Böylece kullanıcılar işlemleri daha hızlı gerçekleştirme imkanı buluyor.

WordPress'in ikinci bir eksisi ise kullanıcılara yönetim paneli aşamasında sunulan düşük kalite erişim ve yazı sistemi. Kullanıcı tarafından gelen yoğun şikayet yağmurunun da dikkate alan WordPress, WordPress 4.6 Pepper ile yönetici panelinde değişiklikler yapmayı da ihmal etmedi. Yeni yapılan değişiklikler ile birlikte artık WordPress 4.6 Pepper sistemini daha doğal bir yazı tipi ile birlikte size daha sade ve hızlı bir işlem sunacak.

WordPress'in önceki güncellemelerinde sıkça karşılaştığımız bir diğer hata ise eklenti kısmına yanlış link eklemek. Satır içi bağlantı özelliğinde yaptığı geliştirmeler sayesinde WordPress verilen yanlış linklerin de önüne geçmeyi amaçlıyor. Ayrıca WordPress 4.6 Pepper ile yazı ya da içerik girişi yaparken WordPress'in kapanma ya da donma ihtimalini düşünerek daha hızlı hareket etmenize gerek kalmadı. Çünkü WordPress 4.6 Pepper siz içerik girişi yaparken bunu anlık olarak kaydediyor, bu sayede ani kapanmalar karşısında yarı hazır haldeki içerik de ortadan kaybolmuyor.

Kayıt bulunamadı